Evden Eve Nakliyat Sigortası

 Evden Eve Nakliyat Sigortası

 

Emtia Sigortası

 

Aslında Evden Eve Nakliyat için düzenlenmiş ayrı bir sigorta poliçesi yok.

Evden eve nakliyat yapılırken kullanılabilecek iki tür sigorta poliçesi mevcut. Bunlar Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası ve Emtia Nakliyat Sigortasıdır.

 

Mali Mesuliyet Sigortası koruyan bir sigorta poliçesidir. Nakliyat Firması taşıdığı mala üçüncü şahıslardan gelebilecek zararlara karşı koruma sağlamaktadır. Bu zararlar yangın, kaza, gemi batması-karaya oturması vb. nedenlerle oluşabilir. Evden eve nakliyat penceresinden baktığımızda Mali Mesuliyet Sigortası nakliyatçıyı ve dolaylı olarak evden eve taşınan kişiyi, taşınma esnasında üçüncü şahıslardan gelebilecek trafik kazası başta olmak üzere oluşacak zararlara karşı koruma sağlıyor. Bu poliçe nakliyatçının adına düzenlenir. Tazminat hakkı doğarsa tazminat nakliyatçıya ödenir. Mal sahibinin tazminat talep etmesi için Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi yapmış olması gerekmektedir.

 

 

Peki, mali mesuliyet sigortası evden eve nakledilmekte olan ev eşyasına ihmalinden dolayı gelebilecek zararlara (kırılma, çizilme, çökme vb.) karşı koruma sağlıyor mu? Kesinlikle hayır.

 

Emtia Nakliyat Sigortası ise mal sahibi olarak evden eve nakliyat sırasında özellikle trafik kazası vb. nedenlerle ev eşyamıza gelebilecek zararlara karşı bize koruma sağlamaktadır. Bu sigorta poliçesi de kaynaklanan kırılma ve çizilmelere karşı koruma sağlamıyor. Çünkü bizim eşyalarımız hep ikinci el oluyor.

Umarım şu ana kadar yazılanlardan anlamışsınızdır ki. Evden eve nakliyat sigortası diye bir poliçe yoktur. Sigortalı evden eve nakliyat büyük ölçüde içi boş bir kavramdır. Bu kavram daha çok müşteriyi ikna etmek için kullanılan bir pazarlama taktiğinden öteye geçmemektedir. 

 

 

Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

 

Hiç mi sigorta yapmayalım? Diye düşünüyorsanız şöyle bitirelim. Özellikle şehir içi evden eve nakliyatta sigorta yaptırmak bize göre anlamsızdır. Ciddi bir trafik kazası yaşanma olasılığı son derece düşüktür. Şehirler arası evden eve taşınırken ise iyi bir sözleşmeye ilave olarak sigorta yapılması bize ekstra koruma sağlayabilir. Oluşabilecek bir kaza sonucunda zarara uğrayacak belki de mali durumu bozulacak bizim zararımızı tazmin edemeyecek hale gelebilecektir. Bu tür talihsiz durumlarda sigortanın yapılmış olması bizim için can simidi görevi görecektir. İyi bir sözleşmeniz varsa Mali Mesuliyet Poliçesi de işe yarayabilir. Sözleşmeniz yoksa mutlaka Emtia Nakliyat Poliçesi yaptırmanız gerekmektedir. 

Çağrı Merkezi


444 9 852